استعدادیابی

اخبار و مقالات

مدیران هنری دائما در جستجوی استعداد هستند. اشتیاق و کوششی که در جستجو دارند همیشه ارزش آن را دارد که ناگهان آن­ها یک استعداد بی نظیر پیدا کنند

استعدادیابی خوانندگی یکی از مسائلی است که شاید در کشور ما آنچنان که باید و شاید به آن پرداخته نشده‌است. شاید برای شما هم سوال باشد که چگونه می‌توان تشخیص داد کسی از استعداد خوانندگی برخوردار است یا خیر؟ همه ما به موسیقی علاقه داریم و در طول زندگی‌مان حداقل چندبار با آهنگی همخوانی کرده‌ایم. هرکدام از ما ممکن است در دلمان آرزو کرده‌باشیم ای‌کاش خواننده بودیم. آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید استعداد خوانندگی دارید یا خیر؟

استعدادیابی خوانندگی در یک فرد به چه معنا است؟ آیا او صدای خوبی دارد؟ صدای خوب به چه صدایی گفته می‌شود؟ آیا توانایی او برای استفاده از اکتاو در صدایش بالا است؟ آیا تحریر‌های مناسبی دارد؟ یا این مسائل اکتسابی است؟

در این زمینه به صورت علمی نیز تحقیقات کاربردی بسیاری صورت گرفته‌است. این تحقیقات منجر به ساخت مدل‌های تحقیقاتی بسیاری شده‌است که برای تعیین سطح استعداد در یک شخص از آن استفاده می‌شود. در زمینه استعدادیابی خوانندگی نیز بنیاد جانسون اوکانر پس از آزمایش و تحقیقات بسیار در سال 1919 برای استعداد موسیقیایی قابل بررسی در دو بخش موسیقی و صدا فاکتورهایی را منتشر کرد که خود زیر مجموعه بخش شنوایی بوده‌است.

مدل استعدادیابی جانسون اوکانر

در این مدل استعدادیابی سه استعداد مختلف شناسایی شده، که با تفکیک آن می‌توان به استعدادیابی خوانندگی در فرد پرداخت. این سه استعداد به ترتیب تحت عنوان زیر شناخته می‌شود:

  • حافظه تن صدا
  • توان تفکیک فرکانس
  • حافظه ریتم

تن صدا

این حافظه یکی از مهم‌ترین حافظه‌ها در استعدادیابی خوانندگی است. کاربرد اصلی آن مربوط به استعداد درک و بازآفرینی یک ملودی از حافظه است. اگر بتوانیم سیر کلی روند یک ملودی را در ذهنمان مرور کنیم، این استعداد را داریم. مهم این است که در این مرحله ملودی که در ذهنمان می‌شنویم یک روند خطی را طی نکند.

اگر بتوانیم ملودی را شبیه‌سازی کنیم نیز به این معنا است که از استعداد تن صدا برخوردار هستیم که ما را در استعدادیابی خوانندگی یک گام به جلو می‌برد. استفاده از این استعداد تنها مختص این زمینه نیست، کسانی که قادر به تقلید صدای پرندگان و انسان‌ها نیز باشند، در حال استفاده از همین استعداد خود هستند. بنابراین اگر پس از شنیدن یک آهنگ قادر خواهید بود در مدت کوتاهی ملودی آن را به خاطر بسپارید در این زمینه استعداد دارید.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‎باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

ارتباط با ما

  • آدرس : بلوار مرزداران - خیابان سپهر
  • تلفن : 02148312000
  • فکس : 02148312000 داخلی 3
  • کد پستی : 1345-14155
  • پست الکترونیک : info@6234.ir
  • تور مجازی : artimo.ir
  • تبلیغات : allart.ir

همراه ما باشید

نماد اعتماد و رسانه

logo-samandehi

خبرنامه

از تخفیفات و پیشنهادات ویژه ۶۲۳۴ پیش از دیگران مطلع شوید :


عضویت در اینستاگرام ۶۲۳۴
عضویت در کانال تلگرام ۶۲۳۴