سفرکارت بانک ملت

اخبار و مقالات

همزمان با هفته گردشگری و با امضای تفاهمنامه ای بین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و بانک ملت، صدور سفرکارت تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال و نرخ سود ۴ درصد عملیاتی شد.

در تفاهمنامه ای که به امضای دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت رسید، سطح همکاری های طرفین از طریق ارائه خدمات ویژه بانکی و طرح تسهیلات گردشگری با رویکرد سفر مسوولانه و ایجاد نشاط اجتماعی و با هدف حمایت و توسعه زیرساخت ها و تاسیسات گردشگری با مجوز این وزارتخانه، ارتقا خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، سفرکارت ملت در قالب عقد مرابحه با مدت استفاده  ۱۵۰ روز، مدت بازپرداخت ۱۸ ماه، یک ماه تنفس و نرخ سود ۴ درصد و تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال برای هر فرد، به متقاضیان ارائه خواهد شد که قابل استفاده برای انواع تور و سفرهای داخلی و سفرهای زیارتی خواهد بود.

اعتبار زمانی این تفاهمنامه، دو سال شمسی تعیین شده است که با توافق طرفین برای سال یا سال های بعد قابل تمدید خواهد بود.

دکتر علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مراسم امضای این تفاهمنامه با قدردانی از دست اندرکاران بانک ملت بابت طراحی این کارت اعتباری، این طرح را طرحی خوب و اثرگذار خواند و اظهار داشت:

بانک ملت جزو بانک های پیشرو و معتبر کشور است و امید دارم که سفرکارت ملت، متفاوت با کارت های سفر دوره های قبلی باشد زیرا در طراحی آن، خود بانک حضور داشته و طراحی دقیق و درستی انجام داده است.

وی با بیان این نکته که با پشتیبانی بانک ملت، این طرح به عنوان طرحی موفق به پیش خواهد رفت، افزود: در این طرح، گروه های هدف به طور دقیق مدنظر قرار داده شده است و با پشتوانه ای که این طرح دارد باعث رونق صنعت گردشگری کشور خواهد شد.

دکتر مونسان، زنجیره گردشگری را زنجیره ای بزرگ خواند که بخش مهمی از صنعت حمل و نقل و فروش صنوف را در شهرها و روستاها پوشش می دهد بنابراین، این رویداد رویداد مهمی برای رونق بخش بزرگی از اقتصاد محسوب می شود.

وی زنجیره گردشگری را یک زنجیره مهم ارزش آفرین خواند و ادامه داد:

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به ورود ۸.۸ میلیون گردشگر خارجی به کشور در سال  ۹۸ با وجود شیوع کرونا در دو ماه پایانی سال، ادامه داد: حجم گردشگری داخلی نیز بسیار رونق پیدا کرده و سفر جزو الزامات سبد خانوارها قرار گرفته است.

دکتر مونسان نرخ سود ۴ درصد را برای سفرکارت ملت، بی نظیر دانست که نمونه آن در تسهیلات قرض الحسنه و برای بخش های حمایتی اعمال می شود ولی بانک ملت با سازوکارهایی که پیش بینی کرده، این نرخ را برای تسهیلات سفر نیز عملیاتی کرده است.

وی این پروژه را یک پروژه جذاب، مفید و موثر خواند و اظهار امیدواری کرد که در آینده، پروژه های دیگری در حوزه گردشگری با مشارکت بانک ملت که از بانک های نمونه کشور است به مرحله اجرا درآید.

دکتر محمد بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت نیز با تبریک هفته گردشگری، در سخنانی از دست اندرکاران فراهم ساختن مقدمات این تفاهمنامه قدردانی کرد و اظهار داشت:

شیوع کرونا، بر ابعاد مختلف اقتصاد کشور اثر منفی گذاشته ولی بیشترین تاثیر را در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی داشته است.

وی با بیان این نکته که ۵ درصد از اشتغال کشور متاثر از حوزه گردشگری است، ادامه داد:

بانک ملت به عنوان بزرگ ترین بانک خصوصی کشور که در حوزه تامین مالی واحدهای تولیدی، بیشترین نقش را ایفا کرده، در حوزه گردشگری نیز وارد شده و با جلسات و پیگیری های متعدد، تفاهمنامه ای را در این زمینه آماده کرد که از مجموعه اقدامات حمایتی این بانک در دوران شیوع کرونا محسوب می شود.

مدیرعامل بانک ملت هدف این بانک را از انعقاد تفاهمنامه یادشده، رونق و توسعه صنعت گردشگری در حوزه سفرها، صنایع دستی و میراث فرهنگی خواند که از کرونا بیشترین آسیب را متحمل شده است.

به گفته وی، رونق این سه بخش، به رونق ۱۸ صنف خواهد انجامید که اقدامی مهم و ارزشمند در شرایط سختی کرونایی است.

دکتر بیگدلی از اختصاص ۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات در فاز نخست اجرای طرح سفرکارت ملت خبر داد و اظهار امیدواری کرد که این مبلغ با پیگیری و همراهی وزارتخانه و سایر صنوف مرتبط، خیلی سریع جذب شود و برای فاز بعدی رقم های بالاتری اختصاص داده شود.

وی نرخ سود ۴ درصد را برای این کارت ها محرک خوبی برای استفاده کنندگان کارت ها و همچنین ارائه دهندگان خدمات خواند و اضافه کرد:

به گفته دکتر بیگدلی، ۱۰۰ هزار میلیارد ریال از تسهیلات بانک ملت نیز در حوزه گردشگری پرداخت شده است و این بانک آمادگی دارد تا هرجای دیگر نیز که امکان ورود داشته باشد، وارد شود و به رونق این بخش کمک کند و تاثیرات منفی کرونا را برای این حوزه تا حدودی کاهش دهد.

وی اظهار امیدواری کرد که امضای تفاهنامه منشا خیر و برکت برای بانک ملت، فعالان عرصه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی باشد و باعث عبور حوزه گردشگری از این بحران شود.

این پروژه حاصل تلاش ۵ ماهه کارشناسان دو مجموعه است که در نوع خود برای نخستین بار است که در کشور اجرا می شود.

وی سهولت و راحتی برای دریافت این کارت را از ویژگی های آن خواند و افزود: هم سازمان ها می توانند برای کارکنان خود سفارش کلی بدهند و هم افراد می توانند با مراجعه به شعب بانک نسبت به دریافت آن اقدام کنند.

سپانلو تاکید کرد که در صورت استقبال، امکان صدور مکانیزه این کارت در محیط وب نیز وجود خواهد داشت.

به گفته وی، عملیاتی شدن سفرکارت ملت، باعث تحریک بازار به سمت حوزه گردشگری و رونق این بخش خواهد شد.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‎باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

ارتباط با ما

  • آدرس : بلوار مرزداران - خیابان سپهر
  • تلفن : 02148312000
  • فکس : 02148312000 داخلی 3
  • کد پستی : 1345-14155
  • پست الکترونیک : info@6234.ir
  • تور مجازی : artimo.ir
  • تبلیغات : allart.ir

همراه ما باشید

نماد اعتماد و رسانه

logo-samandehi

خبرنامه

از تخفیفات و پیشنهادات ویژه ۶۲۳۴ پیش از دیگران مطلع شوید :


عضویت در اینستاگرام ۶۲۳۴
عضویت در کانال تلگرام ۶۲۳۴